Alembikas: kaina

Dažniausiai užduodamas klausimas perkant alembiką, yra iš ko susideda jo kaina. Yra keletas veiksnių, galinčių turėti įtakos alembiko kainai. Tai apima alembiko dydį, vario kainą ir kiekį, meistro įkainius, žaliavų ir darbo jėgos kainas regione, kuriame jis gaminamas bei papildomas detales, kurios naudojamos alembiko gamybai bei priedai, kuriuos papildomai siūlo prekiaujantys alembikais.  

Didelę įtaką kainai turi ir gamintojo prekės ženklas, taip pat bet kokios papildomos jo funkcijos ar priedai (pvz., ar alembikas parduodamas su sieteliu puodui, ar jame yra termometras, ar jis su kniedėmis, kurios užtikrina sandaresnį alembiko sujungimą). Alembikų paklausa tam tikrame regione ar rinkoje bei transportavimo sąlygos, laikas, pakuotė taip pat gali turėti įtakos jų kainai.

Mažesnės talpos alembikai, kurie paprastai naudojami distiliavimui namuose, gali kainuoti nuo kelių šimtų eurų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo aukščiau paminėtų veiksnių. Didesnė distiliavimo įranga, naudojama komerciniam distiliavimui, gali kainuoti dešimtis tūkstančių eurų ar dar daugiau, dažnai į kainą įtraukiami ir montavimo darbai, tolesnis konsultavimas ir priežiūra. Dažnai tokią įrangą galima įsigyti su įmontuojama laboratorija ir papildomomis priemonėmis, kaip pvz., įranga tyrimams (pvz., chromatografu).  

Vario kainų pokytis lemia ir alembikų kainos didėjimą

Medžiaga, naudojama distiliatoriui gaminti, taip pat gali turėti įtakos jo kainai. Variniai alembikai paprastai yra brangesni nei pagaminti iš kitų medžiagų, pavyzdžiui, nerūdijančio plieno, nes varis yra brangesnis ir, kaip manoma, su juo gaunamas aukštesnės kokybės produktas. Tačiau nerūdijančio plieno distiliatoriai gali būti ekonomiškesnis pasirinkimas ir juos lengviau prižiūrėti. Stiklinė distiliavimo įranga dažniau naudojama mokslo centruose ir laboratorijose, ji ne tiek patvari, stiklas dažnai dūžta, žaliavą sudėtingiau ištraukti iš stiklinės distiliavimo kolbos.

Kvalifikuotų pavienių vario meistrų rankų darbo alembikai gali būti brangesni nei didesnių gamintojų. Prekės ženklas arba gamintojas taip pat gali turėti įtakos alembiko kainai. Gerai žinomų, geros reputacijos gamintojų pagaminti alembikai gali būti brangesni nei mažiau žinomų įmonių.

Jei kalbame ne apie gamintojus, o alembikų perpardavėjus – alembiko kainai įtakos turės ir siūlomi priedai, alembiko komplektacija ar konsultacinės paslaugos. Pavyzdžiui, mūsų svetainėje galite įsigyti pilnos komplektacijos alembiką kartu su mokymais bei kitais reikalingais priedais hidrolatų ir eterinių aliejų distiliavimui. Kiti pardavėjai nesiūlo priedų aušinimui, mokymų ar priedų distiliavimo procesui, tad viską turėsite susikomplektuoti savarankiškai.