Mūsų istorija

Mūsų šeima pirmąjį tradicinį varinį alembiką įsigijo daugiau nei prieš dešimtmetį ir nuo pat pirmųjų hidrolatų ir eterinių aliejų lašų supratome, kad ši istorija tęsis ilgą laiką. Distiliuojame augalus iš Lietuvoje augančių ir augintų augalų (išgauname eterinių aliejų ir hidrolatų), vykstame į kolegų eterinių aliejų distiliavimo ūkius, o lagamine vežamės ir savo numylėtąjį alembiką.

Šiuo metu distiliuojame su įvairių talpų ir konstrukcijų alembikais ir nors esame ištikimi vario gaminiams (asmeniniams poreikiams naudojame 5 skirtingų dydžių ir konstrukcijų alembikus), aromatinėse kelionėse išbandome ir pramoninei gamybai skirtus plieno distiliatorius savo kolegų eterinių aliejų ir hidrolatų gamybos distiliatorinėse. Dar prieš augalų distiliavimo kelią, besimokant chemijos laboratorijose sukaupta mano patirtis praktikoje su stikliniu distiliavimo indu padėjo dar geriau suprasti distiliavimo niuansus ir išsigryninti kokius alembikus verta siūlyti ir savo klientams, kad kiekvienas norintis namų sąlygomis kokybiškai galėtų iš įvairių aromatinių augalų išdistiliuoti hidrolatų ir eterinių aliejų.

Skatiname augalų distiliavimo kultūrą iš vietinių augalų ir paneigiame mitus, kad Lietuvos augalai netinkami distiliavimui. Lietuvos pievose apstu vaistinių augalų, tinkamų distiliavimui, tik mūsų šalyje hidrolatų gamybos kultūra dar yra pačioje pradinėje starto linijoje. Kurkime augalų distiliavimo istoriją kartu. Tikimės, kad mūsų sukaupta patirtis ir informacija, kuria dalinamės šiame puslapyje padės Jums pasirinkti tinkamą alembiką augalų distiliavimui.

Per metus išdistiliuojame apie 20 skirtingų augalų hidrolatų ir eterinių aliejų, naudodami varinį alembiką. Alembikų turime ne vieną, naudojame ir nedidelių talpų tradicinius alembikus, o lauko gamybai daugiausiai pritaikome 30 l koloninį alembiką. Gautus hidrolatus ir eterinius aliejus naudojame savo šeimoje, pritaikome kosmetikos gamybai, pirtyje, namų parfumerijai. Atliekame ir eterinių aliejų kompozicijos tyrimus nepriklausomose laboratorijose, domimės augalų veikliųjų medžiagų dinamika, stebime augalus ir laikomės tvarumo principų. Kasmet vykstame į kolegų ūkius ir distiliatorines pasidalinti savo patirtimi ir išgirsti kitų šalių praktikos.

Šiame pristatyme kalbu daugiskaita, nes mano šeima palaiko mano veiklą ir leidžiu prie jos prisiliesti net ir savo mažyliams, kuriuos mokau augalų pažinimo, kosmetikos gamybos, aromatinės virtuvės paslapčių. Dažnas distiliavimas neapsieina be mažų rankyčių pagalbos – vaikai augalinę žaliavą sudeda į alembiką, taip prisiliesdami prie gamybos proceso. Ne kartą visą procesą yra stebėję ir mano tėvai, o vyras nuolat prisideda prie naujų augimviečių paieškų ir laisvalaikį skiria augalų rinkimui ir distiliavimui.

Šio puslapio šeimininkė esu aš – Aistra Kazlauskienė. Mane turbūt žinote iš projekto www.gamtoskvapai.lt, kuriame siūlau savo kosmetikos ir kvepalų bei žvakių gamybos dirbtuves, mokymus kontaktiniu būdu ir nuotoliu, edukacijas vaikams ir suaugusiems, kosmetikos gamybos verslo konsultacijas svarstantiems turėti savo gamybos laboratoriją. Dažnai pasirodau ir televizijos laidose, kur dalinuosi nesudėtingais receptais, taip pat, rašau straipsnius.

Mano istorija prasidėjo dar vaikystėje, kai su augalų savybėmis supažindino „baba„. Vis dar prisimenu, kai besimokydama pradinėse klasėse jau puikiai skyriau daugybę augalų ir turėjau žinių kur juos pritaikyti, žinojau prie kurių augalų geriau net nesiartinti. Dar besimokydama mokykloje nutariau studijuoti chemiją ir taip su šiuo mokslu praleidau 8 metus skirtingose įstaigose, lygiai tiek pat laiko dirbau darbą, kuris nebuvo susijęs su mano mokslais ar meile augalams, bet atspindėjo mano laisvės troškimą ir harmoningą, nekonfliktišką asmenybės būdą.

Netrukus įsidarbinau kosmetikos gamybos laboratorijoje ir kurį laiką kūriau naujas receptūras, prižiūrėjau kosmetikos gamybos procesus ir dirbau su dokumentacija, dalyvavau parodose. Po kelių metų kosmetikos gamybos versle, nusprendžiau kurti savo verslą www.gamtoskvapai.lt ir pradėti konsultuoti dėl kosmetikos gamybos, vesti individualius aromaterapijos ir parfumerijos meno, natūralios kosmetikos gamybos mokymus. O šiame puslapyje www.alembikas.lt rasite su hidrolatų ir eterinių aliejų gamyba susijusią informaciją bei prekes ir paslaugas. Tikiuosi, kad mano patarimai padės Jums pasirinkti tinkamą alembiką distiliavimui.

Susisiekime: info@alembikas.lt