Pipirmėčių hidrolatas

Pipirmėčių hidrolatas yra pipirmėčių lapų distiliavimo garais produktas. Jei turite alembiką – Jums tereikia pipirmėčių lapų ir vandens, kad galėtumėte išdistiliuoti hidrolato. Pipirmėčių hidrolatas – skaidrus skystis su gaiviu mėtų aromatu, jei distiliuojant pastebite rusvą ar tamsiai žalią hidrolato spalvą – procesą atlikote netinkamai ir hidrolato Jums pagaminti nepavyko.

Hidrolatas gali būti naudojamas kaip veido tonikas, gaivinantis kūno purškiklis arba kaip naminių odos priežiūros produktų sudedamoji dalis. Pipirmėčių hidrolatas pasižymi vėsinančiu poveikiu ir pabudinančiu aromatu, teigiama, kad jis gali padėti esant psichiniam nuovargiui ir stresui.

Hidrolatams naudojama antžeminė augalo dalis, dažniausiai lapai ir žiedai

Pipirmėčių hidrolato panaudojimas

Pipirmėčių hidrolato aromatas gaivus ir saldus, mėtinis. Hidrolato aromatas nėra ilgai išliekantis, bet itin tinkamas naudoti keičiant vandeninę dalį gaminant plaukų kaukes, šampūnus, kremus pėdoms, purškiklius namų kvėpinimui. 

Hidrolatą sumaišę su patinkančiais eteriniais aliejais ir eterinių aliejų tirpikliu galite pagaminti puikų oro gaiviklį namams

Galite išbandyti šį hidrolatą mūsų siūlomais būdais:

  • Pirtyje papurškus pipirmėčių hidrolato jausime gaivą ir malonų aromatą.
  • Pipirmėčių hidrolatas rekomenduojamas net ir kaip burnos purškiklis kelionių metu, teigiama, kad padeda pagerinti virškinimą ir atsikratyti pilvo pūtimo diskomforto. Hidrolatų terapijos metu rekomenduojama maišyti stalo vandenį su pipirmėčių hidrolatu ( 1 šaukštelis stiklinei vandens).
  • Pipirmėčių hidrolatą sumaišę su mėgiamais eteriniais aliejais pagaminsite puikų vonios kambario oro gaiviklį.
  • Pipirmėčių hidrolatas – tikras išsigelbėjimas vasarą. Juo papurškus kūną pajusite gaivą ir vėsą, uoslę malonins mėtų nata. Labai svarbi sąlyga nenaudoti hidrolato, ant kurio paviršiaus matote didelį kiekį pipirmėčių eterinio aliejaus – galite sudirginti odą.
  • Užsienio šalyse pipirmėčių hidrolatą išbandėme gaiviųjų gėrimų gamyboje ir kaip galutinį ingredientą tiekiant paruoštą maistą (ypatingai malonus ant salotų, mėsos patiekalų, lengvų desertų, ledų, šaltriubėse). Ispanų kolegų maišomas su sultimis ar gaminant glotnučius.

Pipirmėčių hidrolato galiojimas priklauso nuo laikymo sąlygų. Tamsaus stiklo sterilioje talpoje, kokybiškai pagamintas hidrolatas, laikomas vėsioje ir tamsioje vietoje gali išsilaikyti iki 2 metų.

Suzanne Catty rekomenduoja vengti naudoti pipirmėčių hidrolatą vaikams iki 3 metų.